Kunstwerk ‘Troost’ onthuld

Op 24 juni is dit kunstwerk van de Schiedamse kunstenaar Aldo Hoeben onthuld. Het is gemaakt ter herinnering aan de Corona Pandemie. De ongrijpbaarheid van het virus leidde tot veel onzekerheid, twijfel, angst en eenzaamheid. Daarom was de opdracht aan diverse kunstenaars ‘Troost’. Aldo heeft gekozen voor twee handen, waarvan de vingertoppen elkaar net aanraken. Een vragende hand en een troostende, een aardse en een hemelse. De hemelse hand is hol van binnen om het lichte (in gewicht) te benadrukken. Ook is die hand wit, wat geaccentueerd wordt door het spotje dat het kunstwerk uitlicht. De onderste hand bestaat uit meerdere materialen en ‘facetjes’ waarmee een veelheid en diversiteit van slachtoffers gesymboliseerd wordt. Het kunstwerk hangt in de Voorhof, aan de kant van de ‘buitenwand’/ de zijde van de Lange Kerkstraat en is een aanwinst voor onze kerk.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *